środa, 4 maja 2016

Fotowspomnienia z Powsina, czyli WIOSNA na dobre:-)

Zaniebuję ostatnio blogosferę, oj zaniedbuję... Nie mam nic na swoje wytłumaczenie.
Po prostu tak jest i już. Na pewno przyjdą dni kiedy będę zaczytywać się w zaprzyjaźnionych blogach, śledzić nowości, przeglądać przepisy. Ale to nie jest ten czas. Teraz  cieszę się wiosną, pięknem przyrody i wolny czas spędzam z moim M. i rodziną. Od ostatniego wpisu wiele już za nami:-) Moje kolejne urodziny w gronie przyjaciółek, wielkie przygotowania do Komunii Siostrzeńca / w ogrodzie i tortowo /, piękna  komunijna uroczystość, no i oczywiście majówka  też już  za nami. Dzisiaj wpis bez jedzenia: tylko strawa duchowa:-) Przegląd zdjęć z wizyty w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie. Zapraszam !


W Ogrodzie trwa jeszcze festiwal kwitnących magnolii, zachwycają drzewa owocowe, wśród których pracowicie uwijają się owady. Przyciągają uwagę kolorowe tulipany, pachnące fiołki, jaskry i kaczeńce w podmokłych częściach rozległego terenu. Niesamowite wrażenie zrobiły na mnie różaneczniki / na ostanim zdjęciu /: ich ogormny rozmiar. Można sobie wyobrazić jak będą wyglądały za około dwa tygodnie:-)
Nie mam niestety zdjęć buków, których w Powsinie jest cała masa odmian. Niesamowita ilość odcieni zieleni. Ale też czerwień, żółć. Świeżość rozwijających się liści na drzewach. Gra światła wśród nich. Mnóstwo ptactwa pośród gałęzi.
Zdjęcia nie oddadzą ani zapachu, ani odgłosów przyrody:-( Są wspomnieniem pięknego spaceru.

Pozdrawiam !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz