niedziela, 18 września 2016

Kolejne Święto Ziemniaka w moim ogrodzie

Wczoraj odeszło od nas lato... Pożegnaliśmy go wspólnie  w doborowym towarzystwie w nowej,  ogrodowej tawernie u przyjaciół. Z ogniskiem, tańcami i śpiewem. Wesoło zakończyłam czas urlopu :-) O naszym wyjeździe opowiem następnym razem, dzisiaj zaległy wpis z Ziemniaczanego Święta.
W piękną wrześniową sobotę gościliśmy 30 dorosłych i 9 dzieci ! W pewnym momencie przestaliśmy ogarniać temat:-) Super, że goście ogarniali się wspaniale sami ! Dzieci nie mają prawie zdjęć, bo bez chwili przerwy  biegały tu i tam:-)
Każdy gość przybył z własną potrawą w której przeważnie :-) było coś z ziemniaka.


To nie wszystkie ziemniaczane dania jakich można było spróbować:-( Były jeszcze delikatne, bardzo smaczne kopytka, placki ziemniaczane jedzone prosto z patelni i oczywiście hit : ziemniaki z ogniska ! Była kartoflanka z ogniskowego kotła, ale bez bicia przyznajemy z M., że przywożona w poprzednich latach przez siostrę i szwagra była lepsza:-) Musimy jeszcze popracować nad proporcjami:-)
Przebojem okazały się pączki z ziemniakami, które gościły na słodkim stole:Jakby słodyczy było mało:-) Córcia z okazji drugiej rocznicy ślubu przygotowała świetny, lekki, letni tort:A na koniec wspólne zdjęcia: prawie wszystkich :-)I jeszcze wspólne chwile przy ognisku...
Przegladając zdjęcia zauważyłam, że zapomniałam o frytkach, które zajadały dzieci.
Na zdjęciu niesie je do stołu moja siostra :-)Prowadząc bloga mam nie tylko możliwość zachowania  niezapomnianych chwil, ale też cofnięcia się w czasie:-) Do np. Ziemniaka z przed trzech lat. I to jest naprawdę piękne !

Prawie wszystkie zdjęcia są autorstwa CÓRCI


4 komentarze:

 1. Mowę mi odjęło! Ile wspaniałych potraw można zrobić z ziemniaka i jak dobrze się przy tym bawić. Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystko wygląda mega apetycznie! Ziemniaki z ogniska oraz kluski najbardziej mnie urzekły :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy post. :) Zapraszam na nowy przepis. :) https://jaglusia.wordpress.com/2016/09/18/salatka-z-indykiem-sosem-miodowo-balsamicznym-i-platkami-parmezanu/

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam ziemniaki. Pod każdą postacią, więc mogłabym uczestniczyć takiej imprezie.

  OdpowiedzUsuń