niedziela, 21 maja 2017

Noc w Muzeum Wsi Radomskiej i moje warzywa :-)


Wczoraj jak w całym kraju i na świecie ( z tym światem to przesadzam, naprawdę to w Europie) Muzea zapraszały nas do zwiedzania za przysłowioną złotówkę. W moim mieście ( jak pewnie i w wielu) jeździły darmowe autobusy, a placówki przygotowały wiele atrakcji. My z M. i przyjaciółmi spotkaliśmy się w Skansenie. Piękna pogoda zachęcała do spaceru ( pokazały się co prawda komary, ale jeszcze nie dokuczały bardzo). Główną atrakcją wieczoru była potańcówka. Przygrywały kapele wiejskie, które zmieniały się co 30 minut - tańczyć można było non-stop, a chętnych nie brakło.



W wybranych chatach panie z Kółek Wiejskich pokazywały zwiedzającym jak się dawniej żyło na wsi. Dla dzieci i młodzieży już  z ery facebooka to już  nie jest Skansen, ale prehistoria:-)




Można było kupić pajdę chleba ze smalcem, kiełbasę z grilla, albo samemu sobie upiec przy rozpalonych nad wodą ogniskach. Fajna atrakcja dla mieszczuchów - nie dla nas:-) Przy okazji dowiedzieliśmy się skąd wzięła się nazwa naszej miejscowości - Kosowa.


Po mocno zapracowanym dniu, mieliśmy miły, spacerowy wieczór. Wracając już po zmierzchu nad stawami do domu - słuchaliśmy jeszcze majowego koncertu żab !
Tęskniłam za tym cały rok.

Teraz jeszcze parę zeszłotygodniowych fotek z mojego warzywnika. Dziś warzywka są naprawdę dużo większe - za tydzień będzie porównanie:-)



Czekam aż wykiełkują ogórki...



Pozdrawiam serdecznie, życząc pięknej niedzieli ( choć pogoda już słabsza, ale co to przeszkadza, prawda? ) !

3 komentarze:

  1. Super sprawa własne warzywa :) Piękne zdjęcia!

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie skorzystałam, niestety, z możliwości bezpłatnego zwiedzania podczas Nocy Muzeów, bo całodniowe "szaleństwo? w ogrodzie nie pozwoliło mi ruszyć ani ręką, ani nogą. Warzywnik imponujący. Szczególnie podoba mi się wielka balia (?). Ja w dużo mniejszej wannie mam posadzone rośliny ozdobne.

    OdpowiedzUsuń
  3. Niestety nie skorzystałam z darmowych muzeów;-( a warzywnik imponujący Aniu:-)Pozdrawiam serdecznie:-)

    OdpowiedzUsuń