piątek, 26 kwietnia 2013

W moim ogrodzie

26 kwietnia

Od kilku dni, mimo zamkniętych jeszcze okien śpiew ptaków budzi nas o świcie. Tak długo na to czekaliśmy :- ) Ja celebruję te poranne chwile... Parę minut po 5.00 otwieramy okno i jeszcze lekko drzemiąc / jak mówię tak na jedno oko ... / słuchamy miłosnego śpiewu ptactwa...
Trwaj chwilo !

Na brzozach rozwijają się młode listki,  już zaczynają być widoczne :-)A forsycje jak słoneczko rozweselają ogród; choć jeszcze trochę brakuje im do rozkwitu
Moje ulubione fiołki pachną urzekająco, najbardziej późnym popołudniem, kiedy nagrzane są słońcem:I jeszcze muszę zamieścić zdjęcia moich magnolii, które nie zechciały zrobić mi urodzinowego prezentu i nie rozwinęły swych pąków już dziś, ale lada dzień będą w kwitły w całej okazałości !

 

Zaprezentuję jeszcze swój zeszłoroczny nabytek żółty bez - taka nowa odmiana czarnego. Będzie miał dużo kwiatów w tym roku...Na koniec jeszcze, psując trochę ten poranny sielski nastrój muszę powiedzieć jeszcze o głupocie strasznej , którą jest wypalanie traw. Tyle mówi się o tym, jak bardzo niszczy się środowisko, zabija zwierzęta, owady... A co roku straż pożarna jeździ po kilka razy dziennie nawet, dym z pobliskich łąk jest u nas nie do zniesienia... A mieszkańcy pól ? Może ktoś z Was pracuje w szkole? I podejmie ten temat?

http://www.mazowieckie.pl/portal/pl/1118/12428/Wypalanie_traw_jest_niebezpieczne_nieoplacalne_szkodliwe_i_karalne.html

Tak miłego dnia jakim mój dziś będzie, życzę wszystkim odwiedzającym !
Spieszę na urodzinowe śniadanko, które przygotował mój mąż !

8 komentarzy:

 1. Pisałam komentarz i mi przerwano. NIe jestem zwolenniczką wypalania traw. Wiem, że to zagraża i ludziom i zwierzętom żyjącym pod ziemią. ogród masz boski, zazdroszczę. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Tobą Aniu, że śpiew ptaków o poranku jest cudowny i grzechem byłoby nie celebrować takich chwil :)
  Mieszkam w mieście a mimo to w lesie tak dziwnie ;)
  10 minut do centrum a za oknem piękny las :) Zwierzęta przychodzą do ogródka kotek ma gdzie biegać coś cudownego ! :) Twój ogród z dnia na dzień coraz bardziej promienieje, piękny ! Mój zaczyna przypominać ogród po ostatnim sprzątaniu. Ludzie są egoistami dlatego wypalają trawy nieświadomi i zadufani w sobie nie myślą o innych tylko o swoich czterech literach oczywiście nie wszyscy :) Wszystkiego najlepszego bo rozumiem,że obchodzisz dziś urodziny :) ale się rozpisałam :) miłego !

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję wszystkim bardzo za miłe słowa !
  Buziaki. Miłego weekendu życzę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podpalacz=głupek!!W moim regionie strażacy nie nadążają z interwencjami.W ub.roku jakiś idiota podpalał drzewa.Wyznaczono nagrodę i na razie spokój.Miłego wiosennego weekendu!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Podpalanie traw jest niestety ogólnym problemem. W mojej miejscowości pozytywne jest to, że bez mała cała męska młodzież działa w ochotniczej straży :-)
  Pozdrawiam. Weekend zaczął się pięknie !

  OdpowiedzUsuń
 6. Najlepsze życzenia urodzinowe Aniu:-) A zdjęcie z fiołkami cudne:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję bardzo za życzenia.Pogoda sprawiła mi prezent i pięknie było...

  OdpowiedzUsuń