wtorek, 2 kwietnia 2013

Wiosna, wiosna, ech, że Ty !

2 kwietnia

Piękne, poranne słonko zagląda w okna, już , już mamy  nadzieję, że biel zamieni się w zieleń...Pewnie, nie ma co narzekać - co to zmieni? Biegnę zaraz ze szczotą odśnieżać krzaki-mokry śnieg złamie je łatwo:-(  Staram się nawet nie myśleć, co powinno być zrobione w ogrodzie w marcu, a nie wiem, czy uda się w kwietniu? Z mojego okna w kuchni taki mam widok teraz:


Za miesiąc powinien być taki:

Wierzę, że natura nadrobi zaległości i tak właśnie będzie! Stęskniona widoku pączkujących liści, kwitnących krokusów, postanowiłam obejrzeć zeszło roczne zdjęcia. Od razu milej jakoś się zrobiło...Tu : początek maja: azalia ma pełne pąki, ale rododendron jeszcze nie kwitnie...Moment, gdy większość roślin w moim ogrodzie kwitnie razem jest najpiękniejszy ! Zapach bzu miesza się z zapachem konwalii, delikatnie cytrusowym zapachem magnolii, a wieczorem oszałamiająco pachną azalie oraz jaśminy... Bajka po prostu...Kiedyś będzie tak na pewno....Ptaki przyleciały i zaczynają się gnieździć.POMÓŻMY IM!

7 komentarzy:

 1. masz piękny ogród! pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję, dla mnie jest najpiękniejszy:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale masz piękny ogród. Trochę Ci zazdroszczę. I te sosny za płotem. Rozmarzyłam się.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Skakanko,już wiem ,że nie mieszkasz zbyt blisko - myślę jednak, że nasze spotkanie jest nieuniknione:-)
  Dziękuję Ci.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja babcia często w swoich pięknych opowiadaniach używała przepowiedni,jedna z nich brzmiała:a zima z zimą się zejdzie.:))
  Ogródeczek piękny przy lesie,ileż ptaszków już by śpiewało.Ja dokarmiam,a zlatują się setkami.Jak ciężko mają zwierzęta widziałem w G.Sowich.Są bardzo wycieńczone długą zimą,a paśniki puste!Widziałem wiele martwych muflonów i saren.Dzieła dopełniają bezpańskie psy."vimeo.com/18656952".Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. http://ddz.doba.pl/?s=subsite&id=20982&mod=1&gear=all

  Martwimy się własnym samopoczuciem,rzadko myśląc o zwierzętach:-( Ja babcię jeszcze mam, pochodzi z Polan k.Krynicy - mówiła,że pamięta jak saniami w Wielkanoc do Kościoła jechali...
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniały ogród, marzenie...

  OdpowiedzUsuń